Top-ads

Park Górczewska to jedyny park na Bemowie.

autor: | 4 comments
Powstawaniu nowych blokowisk w minionych latach na terenie Bemowa towarzyszył pośpiech i liczyły się tylko metry kwadratowe. O terenach zielonych przypomniano sobie dopiero później i dlatego na Bemowie jest tylko jeden typowy park. To park Górczewska położony na Jelonkach, w obrębie osiedla Górczewska. I stąd nazwa parku. 

Piętno szybkiego budowania mieszkań zostało odciśnięte na samym parku. Na terenie parku usypano trzy pagórki z ziemi, która pochodziła z wykopów pod budowanymi blokami. Typowym krajobrazem dla parku są rozległe i porośnięte trawą przestrzenie.  Niewiele tutaj drzew. Głównie rosną drzewa pozostałe z dawnych sadów oraz pochodzące z samosiewów topole. Park oferuje sporo atrakcji. Ale o tym w swoim czasie.Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Teraz zimą wygląda biednie, ale wiosną na pewno ożyje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zimie też nie jest najgorzej. W wolne dnia w parku naprawdę jest bardzo dużo ludzi. Oczywiście wiosna to inna bajka i park będzie już inaczej wyglądał. Będziemy tam.

   Usuń
 2. Ostatnio byłem tam latem, na Dniach Kotana. Lubię to miejsce a akustyka amfiteatru jest naprawdę super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tam czesto. Przyjeżdżam z psem z Bemowo IV. Można pospacerować, porzucić piłka. Wielką atrakcją jest wybieg dla psów. Niestety kawy można się napić tylko w okresie letnim. Aż się prosi aby na obrzeżach powstała jakac drobne gastronomia- kawa ciacho.

  OdpowiedzUsuń