Top-ads

Obcym wjazd wzbroniony czyli prawo kaduka?

autor: | 5 comments
Pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich i ulicą Górczewską leży osiedle Górce, którego znaczna część to zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej Wola. 

Osiedle jest ogólno dostępne. Można tutaj wjechać na przykład od strony ulicy Konarskiego i swobodnie przemieszczać się po uliczkach osiedla. Niestety osoba przyjeżdżająca z zewnątrz nie może tutaj nigdzie zaparkować. Przynajmniej tak wynika z treści dziesiątek tabliczek, którymi "obklejone" są osiedlowe ulice i parkingi. Przyjezdny może dowiedzieć się, że "Miejsca parkingowe przeznaczone tylko dla mieszkańców SM WOLA". 

Ciekawi mnie czy jest to zgodne z prawem, a jeżeli tak, to na podstawie jakiego przepisu można na ulicach publicznych wystawiać tego rodzaju tablice. Pomijam już fakt, że takie napisy i tak nic nie znaczą, bo nie są z tym związane żadne sankcje administracyjne. SM Wola to jedna z najstarszych spółdzielni w Warszawie i dziwię się, że stosuje tego rodzaju praktyki. Na terenach większości spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie występują też duże problemy z miejscami parkingowymi, ale jakoś nigdzie nie wpadły mi w oko tego rodzaju tabliczki ... pomijam wygrodzone enklawy nowych osiedli deweloperskich, ale to już inna bajka.


Nowszy post Starszy post Strona główna

5 komentarzy:

 1. To ja postawię u siebie na osiedlu, że parkować mogą tylko członkowie Towarzystwa Przyjaciół Albańskich Linii Kolejowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może jestem przewrażliwiony, ale gdy widzę gdziekolwiek napis typu "tylko dla ...", to mam jakieś dziwne deja vu z okresem okupacji i wiadomym napisem, którym Niemcy obklejali wiele miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 3. jednak jest to teren prywatny, należący do kogoś. nikt nie chciałby aby obcy parkował na jego podworku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga osiedlowa między blokami to teren prywatny???

   Usuń
  2. Teren prywatny czyli kto jest właścicielem? Właśnie w tym poście zadałem pytanie o podstawę prawną takiego działania. Spółdzielnie gdy mają pełne prawo własności to grodzą teren, a mam wątpliwości, czy w tym przypadku tak jest. Niestety ze stron internetowych SM Wola trudno cokolwiek się dowiedzieć. Może jednak ktoś kto zna temat odpowie na to pytanie =))

   Usuń