Top-ads

Dojazd z Górczewskiej do Lazurowej tylko dla wtajemniczonych.

autor: | 2 comments
Od października 2012 roku ulica Lazurowa została odcięta od Górczewskiej. Powodem są nowe inwestycje w pasie drogowym na skrzyżowaniu tych ulic. Po zakończeniu robót zamiast skrzyżowania będzie w tym miejscu rondo. Obecnie, aby dojechać z Górczewskiej na Lazurową trzeba przebić się przez wąskie osiedlowe uliczki. Kluczową rolę odgrywa ulica Witolda Doroszewskiego. Tylko kto wie, poza mieszkańcami Jelonek,  gdzie ta ulica znajduje się. Jednak mieszkańcom też nie ma czego zazdrościć, bo w godzinach szczytu jest tutaj spory tłok. 

Dla wielu osób najkrótsza droga z Górczewskiej na Połczyńską wiodła poprzez Lazurową. Teraz muszą jechać albo do Powstańców Śląskich, albo do trasy S8
ulica Lazurowa

ulica Doroszewskiego

ulica Lazurowa zamknięta
w związku z robotami drogowymi

panoramiczna fotografia ...
z lewej ulica Doroszewskiego ... z prawej ulica Lazurowa


Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Z rzadka tam się zapuszczam - na ogół do Media Markt w pobliżu - ale ulica Lazurowa, którą parę razy w życiu jechałem autobusem, jest eee zjawiskowa. Z jednej strony osiedle PRL-owskie (Jelonki), z drugiej ugór, na którym powstaje deweloperskie getto, zwane z polska rezidęs.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bywały czasy, gdy jeździłem Lazurową bardzo często. Teraz, gdy jest S8 i zmodernizują Górczewską, to Lazurowa straci na znaczeniu. Będzie to już bardziej dojazd do Jelonek, niż przelotówka.

      Usuń