Top-ads

Król popu Michael Jackson ma swój Amfiteatr na Bemowie.

autor: | 3 comments
Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska
Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska29 sierpnia minęła 55 rocznica urodzin Michaela Jacksona

Jak większość miłośników muzyki zapewne pamięta Król popu wystąpił na Lotnisku Bemowo 20 września 1996 roku. W ten sposób na zawsze zapisał się w historii Bemowa. 

Bemowo oddało hołd wielkiemu muzykowi nadając jego imię Amfiteatrowi Bemowo w parku Górczewska. Stało się to w 29 sierpnia 2009 roku, w dniu 51 urodzin Michaela Jacksona. 

Obok Amfiteatru stoi tablica upamiętniająca fakt nadania Amfiteatrowi imienia Michaela Jacksona. Charakterystyczna sceniczna poza muzyka na tablicy, to jego rozpoznawczy znak. 

Fani Jacksona pamiętają o nim zawsze. Obok tablicy leżą kwiaty i kartki od fanów. Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska

Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska

Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska
Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. Kiedyś mówiło się o tym, że MJ planował zbudować w Polsce (w Warszawie) coś w rodzaju parku rozrywki, ale na rozmowach się chyba zakończyło. Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba miało jeszcze miejsce w czasach, kiedy nie był bankrutem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedokładnie to tak było. Jackson zgodził się na lokalizację Rodzinnego Parku Rozrywki (Park Jacksona) na terenie obecnego lotniska Bemowo. Inne proponowane lokalizacje odrzucił jako ryzykowne biznesowo. Sprawa oparła się o ówczesnego wicepremiera Tomaszewskiego, który odmówił zgody na likwidację lotniska Bemowo. Jako powód podano, że jest to rezerwowe lotnisko dla Okęcia na wypadek ataku (T) na Okęcie. Przynajmniej tak sprawę opisał kilka lat temu Marcin Święcicki, który był wtedy Prezydentem Warszawy i prowadził rozmowy z MJ.

   Usuń
 2. A - dzięki za rozjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń