Top-ads

GTWB LXXIII - Syrenka

autor: | 9 comments
Bemowo syrenkami nie stoi, ale gdzieniegdzie można jakąś znaleźć. Ja trafiłem do tej pory na dwie - jedną trochę bardziej permanentną, drugą zapewne mniej.

Syrenka powyższa jest tą bardziej permanentną - "zdobi" "ciekawy" i "dostojny" budynek ratusza Bemowa przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Zaopatrzona w czepek pływacki i pokrywkę od garnka za chwilę będzie chciała posiekać jelenia a następnie udać się w podróż samolotem. W każdym razie to wynika z herbu dzielnicy. Pomysłowe dość, a i sam ratusz robi niezapomniane wrażenie.Syrenka mniej permanentna znajduje się na Górcach, nieopodal przystanku "Konarskiego", na budynku jednej ze szkół. Biedaczka chora jest na żółtaczkę albo stosowała kiepski samoopalacz, no ale i tak miło że w ogóle jest.

I oby syrenek przybywało.

Drobny apdejcik: po lekturze posta Lavinki uprzytomniłem sobie, że jest jeszcze jedna postać syrenkopodobna na pawilonie na Górcach, niedaleko syrenki z żółtaczką. Ta z pawilonu wygląda tak:

 Tym razem jest to ofiara nadmiernego spożycia denaturatu. Kurczę, jakieś patologiczne te syrenki na Bemowie. Strach się bać.
Nowszy post Starszy post Strona główna

9 komentarzy:

 1. Może cały ten "Bemów" patologiczny, to i Syrenki nie odstają za bardzo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest jak wszędzie bloki dookoła ("bo ludzie gdzieś muszą mieszkać"), to i blokowiskowe patologie widać nawet na tzw. 'ratuszu' (pożal się boże).

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, ze Bemowo ma swój herb. Ale faktycznie warto by go trochę dopracować;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Syrenki na Bemowie to dzieła grafficiarzy, ale jest ich kilka. "Żółta" Syrenka znajduje się na budynku u zbiegu Budy i Szlifierskiej i jest częścią muralu Legii. Musiałeś robić zdjęcie jakiś czas temu, bo Syrenka już wyblakła i pojawiła się obok tarczy rura spustowa, której na twoim zdjęciu nie ma. Chyba, że są dwie identyczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to ta o której piszesz ale zdjęcie powstało zeszłego lata. Niestety, malowane syrenki (i nie tylko syrenki) mają to do siebie, że blakną i syfieją, czego przykładem także u mnie wielki mural "Witamy na Bielanach", powstały niedawno a wyglądający obecnie bardzo marnie.

   Usuń
 4. W herbie Syrenka, a na Bemowie nie ma żadnej "urzędowej" Syrenki. Chyba nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakim sensie urzędowej? Ten herb jest na elewacji ratusza właśnie - już bardziej urzędowo chyba nie można...

   Usuń
  2. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Syrenka jest w herbie na budynku Urzędu Dzielnicy, ale z inicjatywy władz dzielnicy Syrenka nie została upamiętniona w żadnej postaci. Nie ma ani pomnika, rzeźby, sgraffito na budynkach, muralu wykonanego na zlecenie dzielnicy.

   Usuń