Top-ads

Co pokażesz turyście na Bemowie? - LXXXIV akcja GTWb

autor: | 3 comments
Co może Bemowo zaproponować turyście? Co pokażesz turyście na Bemowie?


Bemowo nie jest nastawione na zaspakajanie turystycznych potrzeb. To jest fakt. Dzielnica Bemowo jest ukierunkowana (?) na zaspakajanie potrzeb jej mieszkańców. Świadczą o tym niektóre imprezy organizowane na terenie Bemowo na które wstęp jest płatny dla wszystkich, za wyjątkiem osób zameldowanych na terenie dzielnicy Bemowo (np. zeszłoroczne Bemowo on Air).

Jednak z atrakcjami dla turystów na terenie Bemowa nie jest najgorzej. Zapewne największą atrakcją (nawet w skali całego miasta) jest Fort Bema. Dla wielu turystów wielkim zaskoczeniem, a dla niektórych sentymentalną podróżą w przeszłość, byłby spacer po osiedlu Przyjaźń. Miłośnicy Króla Popu i wyśmienitej akustyki byli ukontentowani możliwością zobaczenia i "posmakowania" amfiteatru w parku Górczewska.

... a może największą atrakcją turystyczną Bemowa jest Boernerowo z jego unikatową architekturą. Cóż jednak z tego, skoro dostępną tylko z poziomu ulicy.

Według mnie największą atrakcją Bemowa jest malownicza linia tramwajowa Koło - Boernerowo. To jedyna jednotorowa linia tramwajowa w Warszawie, która biegnie na pewnym odcinku niezależnie od ulicy. Mijanki są przepiękne. Kto jeszcze tam nie był powinien, jak najszybciej udać się pętlę tramwajową na Kole i wsiąść w 20


To zapewne najbardziej znane turystyczne atrakcje Bemowa. Czy są wykorzystywane turystycznie? Jeżeli już, to w minimalnym stopniu. 

Wydaje mi się, że gdyby zadać pytanie władzom dzielnicy Bemowo dotyczącą promocji turystyki na terenie Bemowa, to byliby zaskoczeni pytaniem (?)

[ zdjęcia wykonano 26 lipca 2014 roku ]
Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

  1. Zadanie dla turysty: policz ile sklepów "Alkohole 24h" przypada na Bemowie na km kwadratowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. I koniecznie poszukać przestrzelonego słupa trakcji. Tak, podczas remontu ich nie wymienili, zostawili stare. W tym dwa z dziurami po pociskach z czasów wojny.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna to ona była przed 2008 teraz to tylko mniej niż połowa jest piękna...

    OdpowiedzUsuń