Top-ads

GTWB LXXV Stop

autor: | 4 comments
W ramach dzisiejszej akcji GTWB przedstawię coś, co mi się nie podoba (co akurat nie jest wyjątkową sytuacją) w ramach szeroko pojętej estetyki otoczenia.

Cieszy mnie, że żyjemy w czasach, gdy towary są dostępne i można w zasadzie kupić wiele rzeczy o każdej porze dnia i nocy (w mieście, znaczy się). Niemniej, od pewnego czasu odnoszę wrażenie, iż jesteśmy narodem, który musi pić zawsze, wszędzie, na umór i musi mieć obowiązkowy dostęp do C2H5OH, bo inaczej szlag go trafi.

Przeszedłem sobie od Wrocławskiej do Kazubów wzdłuż Powstańców Śląskich. Oto kilka uchwyconych przeze mnie bez żadnego wysiłku widoczków - zapewne jeszcze pominąłem parę po drodze.
Estetyka podaży to raz, bo nie tylko monopolowe są obleśnie urządzone, jak widać. Ale dwa - naprawdę można dojść do smutnego wniosku, że jedyne, co statystycznemu Polakowi zostaje po wyjściu z domu, to pić.
Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Widok z drugiego zdjęcia bezcenny! Bemowskie SLD z Galerią Alkoholi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli STOP dla takich sklepów i sklepików.
  Jak najbardziej jestem ZA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy sieci takich przybytków jest w Warszawie kilka, czy wszystkie mają z grubsza tych samych właścicieli. Wiem natomiast, że na pewno nie każdy jest zupełnie osobnym podmiotem gospodarczym i słyszałem, że przynajmniej część z nich daje profity ludziom związanym z półświatkiem i zarazem z ratuszem.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest niestety prawda. Jak przychodzi święto, zaczynają się kolejki pod monopolowymi.

  OdpowiedzUsuń