2013-06-24

Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.

W sobotę i niedziela w Forcie Bema odbyły się Igrzyska Ognia i Stali czyli Mistrzostwa Polski w Pełno-kontaktowych Walkach Rycerskich. Dla miłośników średniowiecza i walk rycerskich to była niezła gratka, tym bardziej, że walki, które można było zobaczyć, nie były reżyserowane. Walki były toczone w czterech kategoriach: jednej konnej i trzech pieszych: 1 vs 1, 5 vs 5, 21 vs 21.

Udało mi się wygospodarować trochę czasu w niedzielę i mogłem chociaż przez chwilę poczuć się, jak w średniowiecznej osadzie.  Rywalizacja i walki były świetne. Jednak organizatorzy trochę przesadzili z bezpieczeństwem i ogrodzili teren walk wysokim płotem, zza którego oglądanie walk było utrudnione. Widzowie, którzy zajęli wcześniej miejsce na jedynej trybunie mieli szansę coś zobaczyć. Pozostali stojąc na poziomie, na którym toczyły się walki niewiele widzieli. Udało mi się jednak sfocić finałową walkę 1 vs 1 bezpośrednio zza ogrodzenia pola walki. Zwycięzcy w kategorii 1vs1 został Marcin Waszkielis (Warszawska Akademia Miecza), który pokonał swojego klubowego kolegę Bartłomieja Kusia.

Na koniec trochę dziegciu do tego miodu. Teren za fosą był w całości niedostępny. Jednak i wewnątrz cały teren obstawiony był tabliczkami "Zakaz wstępu". O ile to zrozumiałe w przypadku pola namiotowego, to już całkowicie niezrozumiałe w przypadku zakazu wejścia na prochownie. 

Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.

Walka finałowa w kategorii 1vs1: Marcin Waszkielis (czerwony) vs Bartłomiej Kuś.

Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.
Walka finałowa w kategorii 1vs1: Marcin Waszkielis (czerwony) vs Bartłomiej Kuś.


Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.

Zwycięzca kategorii 1vs1: Marcin Waszkielis

Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.Igrzyska Ognia i Stali w Forcie Bema.
Share this post
  • Share to Facebook
  • Share to Twitter
  • Share to Google+
  • Share to Stumble Upon
  • Share to Evernote
  • Share to Blogger
  • Share to Email
  • Share to Yahoo Messenger
  • More...

0 komentarze

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© 2013 - Bemowo
Designed by Blog Thiet Ke
Posts RSSComments RSS
Back to top