Top-ads

Warszawskie szyny i szyneczki z WMH - CXXXIV akcja GTWb

autor: | Pozostaw swój komentarz
W dniach 25-26 sierpnia tego roku. z inicjatywy Mazowieckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, odbyły się I Bielańskie Rodzinne Spotkanie z Koleją. Główna atrakcja imprezy, czyli przejazd specjalną odmianą pociągu push-pull (wahadłowego) miała miejsce na terenie Bemowa, na trasie Warszawskiej Magistrali Hutniczej.


Warszawska Magistrala Hutnicza to potoczna nazwa bocznicy kolejowej, biegnącej od stacji Jelonki do stacji Radiowo. W trakcie imprezy miały miejsce cztery przejazdy, z tym, że część z nich na niepełnej trasie, ze stacji Warszawa Radiowo w rejon strzelnicy WAT, która znajduje się na leśnym odcinku WMH.

W całej imprezie wzięło udział ponad 4 tysiące osób, a z przejazdów specjalnym pociągiem skorzystało około 700 osób. Pociąg składał się z dwóch lokomotyw (SM42-2193 i 401Da-380) oraz wagonu osobowego (typ 112Am), który udostępniła spółka PKP Intercity. W jednym kierunku pociąg ciągnęła jedna lokomotywa, a w trakcie powrotu, druga lokomotywa. Przejazd pociągu był też atrakcją dla miłośników kolei z całej Warszawy, którzy licznie obsadzili linię kolejową ze swoimi aparatami fotograficznymi.

Szczególnie atrakcyjny był przejazd leśnym odcinkiem WMH, przez Las Bemowo. Bemowskie szyny i szyneczki jeszcze nie widziały w tym miejscu takiego pociągu. To wyglądało, jak Kolejowa Stara Baśń.

/ zdjęcia z 25 sierpnia 2018 roku /
Starszy post Strona główna

0 komentarze: