Top-ads

Czy znikną lotniskowe parkingi przy ulicy Powstańców Śląskich?

autor: | 1 comment
Lotnisko na Bemowie dysponowało dwoma betonowymi drogami startowymi. Jedna z nich jest nadal użytkowana, ale nie na całej pierwotnej długości. Z drugiej drogi startowej niewiele pozostało, bo w tym miejscu poprowadzono przedłużenie ulicy Powstańców Śląskich

Przez wiele lat jezdnię ulicy Powstańców Śląskich stanowiła betonowa nawierzchnia drogi startowej. Większość mieszkańców Bemowa zapewne pamięta przyjemności płynące z jazdy samochodem po dylatowanej betonowej płycie.

Jednak coś pozostało z tej drogi startowej. To olbrzymie betonowe place, które obecnie służą jako parkingi i drogi dojazdowe do ulicy Powstańców Śląskich. Place usytuowane są między innymi przy ulicy Powstańców Śląskich pomiędzy ulicą Radiową i ulicą Wrocławską

W ostatnich dniach rozpoczęto, o czym pisałem w poprzednim poście, budowę torowiska pomiędzy ulicą Górczewską, a ulicą Radiową. Również w obrębie parkingów powstałych na dawnej nawierzchni lotniska trwają prace porządkowe. Wygląda na to, że teren ten ulegnie znacznym przeobrażeniom nie tylko za sprawą nowej linii tramwajowej ... i znikną ostatnie ślady dawnego lotniska przy ulicy Powstańców Śląskich. 

Od kilka lat przymierzano się do likwidacji miejsc parkingowych i bazarów przy Wrocławskiej. Planowano zbudowanie bezpłatnego garażu wielopoziomowego na rogu Radiowej i Powstańców Śląskich. W miejscu parkingów miały powstać tereny zielone, ścieżki rowerowe, chodniki i skwery. 


Jak łatwo się domyśleć nie cały odzyskany teren będzie udostępniony mieszkańcom. Lwią część obejmą deweloperzy i to za ich pieniądze powstaną nowe chodniki i takie tam różne publiczne frykasy? Chyba, że mam nieaktualne informacje?

Tak, czy siak nadchodzi kres betonowego lotniska przy Powstańców Śląskich.

[ zdjęcia wykonano 25 czerwca 2014 roku ]
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa całą nawierzchnię jezdni, pokrytą nie asfaltem a płytami właśnie...

    OdpowiedzUsuń