Top-ads

Defekty specjalne ulicy Człuchowskiej - LXXX akcja GTWb

autor: | 4 comments
Defekty specjalne ulicy Człuchowskiej znają wszyscy stali jej użytkownicy, którzy korzystają z tzw. lewoskrętu. Właśnie na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Śląskich i Człuchowskiej zainstalowano dwa lata temu fotoradary, które skutecznie utrudniają skręcanie z ulicy Powstańców Śląskich w ulicę Człuchowską. 

Wszystko oczywiście za sprawą bardzo krótko świecącego się żółtego światła. Skręcając na późnym zielonym lub wczesnym żółtym ryzykujemy, że złapie nas czerwone i ... defekt specjalny w postaci obowiązkowej wpłaty do budżetu gotowy!

Zarząd Dróg Miejskich o wszystkim wie i tłumaczy zmianę w organizacji ruchu koniecznością podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trudno z tym polemizować, ale czym w takim razie wytłumaczyć defekty specjalne w postaci korków na ulicy Człuchowskiej przy skręcie w Powstańców Śląskich. Przecież wcześniej nie było tam korków![ zdjęcia wykonano 24 kwietnia 2014 roku ]
Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Nowoczesna organizacja świateł to również atrakcja dla pieszych. Są takie przejścia, gdzie na zmianę świateł czeka się dobrych kilka minut a same światła trwają tyle, że tylko truchcikiem da się przekroczyć jezdnię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nadłuższe czerwone dla pieszych przy "Barze Kawowym' na Al. Solidarności, ileż tam trzeba czekać!

   Usuń
 2. Najsłynniejsze przejście do truchtania to chyba na pl. Konstytucji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosta sprawa, nie skręcajcie na późnym zielonym albo żółtym. 1. będzie mniej wypadków 2. nie będzie mandatu. Same plusy! :)

  OdpowiedzUsuń